Problemos

1.Užsidarę, atsiskyrę, bijo kitų, ypač valdžią ar galią turinčių žmonių.
2.Siekia kitų pritarimo. Jo siekdami praranda save.
3.Bijo piktų žmonių, jų kritikos savo atžvilgiu.
4.Patys tampa alkoholikais, tuokiasi su alkoholikais arba susiranda kitokią nesveiką asmenybę, pavyzdžiui, darboholiką, kuris patenkintų poreikį būti apleistam.
5..Žiūri į gyvenimą kaip aukos arba ieško aukų, kurias galėtų „gelbėti“, užvaldyti. Patys tampa kitų aukomis. Meilės, draugystės, darbo santykiuose sunkiai susitvarko su šia silpnybe.
6.Turi perdėtą atsakomybės jausmą.Alateen lengviau rūpinasi kitais nei savimi. Tai leidžia alkoholikų vaikams vengti atidžiau pažvelgti į save.
7.Užstodami save jaučiasi kalti. Dėl to alkoholikų vaikai dažniausiai pasiduoda kitiems ir tampa nuo jų priklausomi.
8.Alkoholikų vaikai yra priklausomi nuo susijaudinimo ir krizių.
9.Alkoholikų vaikai painioja meilę ir gailestį. Linkę „mylėti“ žmonės, kurių jiems gaila, kuriuos, atrodo, galės gelbėti.
10.Slopina ir neigia savo traumuotos vaikystės jausmus, todėl praranda gebėjimą jausti ir išreikšti jausmus.
11.Negailestingai save teisia, turi menkos savivertės jausmą, dėl to kartais stengiasi atrodyti pranašesni.
12.Alateen – priklausomos asmenybės. Didžiausia jų baimė – būti paliktiems. Siekdami išsaugoti draugystės arba meilės ryšius, alkoholikų vaikai pasiruošę daryti bet ką, kad nereikėtų iš naujo patirti skausmingo apleistumo jausmų, kuriuos patirdavo gyvendami su kenčiančiais žmonėmis, savo mintimis ir jausmais  alkoholikų vaikus palikusiais.
13.Gyvendami su geriančiais alkoholikais alkoholikų vaikai tampa paraalkoholikais, nes prisiima ligai būdingus bruožus, net jei stikliuko niekuomet nekilnojo.
14.Alkoholikų vaikai pratę ne veikti, bet reaguoti.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą